Samochód elektryczny ROMET

Samochód elektryczny.


ROMET 4E


electric, economic, ecologic, easyELEKTRYCZNY - System elektrycznego napędu Romet 4E to doskonała alternatywa do propozycji pojazdów spalinowych. Składa się na niego pakiet 9 sztuk akumulatorów o pojemności 150Ahkażdy, silnik o mocy 5KW, 72V co w swojej efektywności pozwala na pokonanie, w zależności od wybranego trybu jazdy zasięgu od 90-180 km.
Samochód z europejską homologacją, montowany w Polsce w systemie klasycznego w motoryzacji
międzynarodowego łańcucha poddostawców komponentów.
EKONOMICZNY
- Kupując ROMETA 4E, po trzech latach,pokonując w tym okresie 70 tysięcy km – wartość samochodu zwraca się w 60-70%.
Zaproponowane parametry pozwalają na pokonanie do 180 kilometrów w warunkach optymalnych na jednym ładowaniu, co kosztuje ok. 10 złotych. Tak więc przejechanie 100 kilometrów będzie kosztowało ok. 6 złotych, gdzie 1 litr paliwa kosztuje 6 złotych. Wytrzymałość baterii (ok.400 cykli ładowań), co daje (3 lata x 23 tysięcy kilometrów rocznie). Tak więc, biorąc pod uwagę koszt zużycia energii i koszt wymiany baterii w ciągu 3 lat, pokonując około 70 tysięcy kilometrów, koszt utrzymania pojazdu elektrycznego ROMET 4E w stosunku do małolitrażowego samochodu osobowego, przy jeździe w warunkach miejskich, oszczędzamy około 18 tysięcy złotych.
Reasumując: użytkując pojazd przez 5 lat przy założeniu przebiegu 23 tys. km rocznie oszczędzając tylko na kosztach eksploatacji zwraca się nam on w ponad 100%.
EKOLOGICZNY
- Komfortowe i obszerne jak na mikrosamochód wnętrze kolorystycznie zostało utrzymane w podstawowym, przyjaznym dla środowiska minimalistycznym charakterze. Baterie zostały rozmieszczone w taki sposób aby uzyskać maksymalną powierzchnię ładunkową. Ekologiczny kolor zieleni sprawia, że pojazd poprzez swoją naturalną widoczność w ruchu ulicznym przykuwa wzrok i budzi sympatię. Ekologia to prostota w użytkowaniu a takie jest właśnie użytkowanie Rometa 4E
ŁATWY W OBSŁUDZE - Ładowanie elektrycznego Romet 4E jest bezpieczne i wygodne poprzez podłączenie do gniazdazasilania w zaciszu własnego garażu. System zarządzający z informacją o stanie poziomuenergii baterii sprawi, że kierowca za każdym razem dotrze do przewidzianego celu.

Cena wersji podstawowej: 32.000zł brutto

Do prowadzenia Rometa 4E wystarczy prawo jazdy kat. B lub B1 (od 16. roku życia)

ZAPRASZAMY NA JAZDĘ TESTOWĄ

PARAMETRY TECHNICZNE:
Nadwozie: Stalowe, samonośne
Długość: 3090mm
Szerokość: 1420mm
Wysokość : 1480mm
Masa bez baterii: 500 kg
Masa baterii: 324 kg
Prędkość max. 65/45 km/h
Zasięg: 90/180km
Czas ładowania: <8h
System hamulcowy: Dwuobwodowy hydrauliczny
Hamulec postojowy: Ręczny na tylną oś
Hamulec przód: Tarczowy
Hamulec tył: Bębnowy
Zawieszenie przód: McPherson
Zawieszenie tył: wahacz wleczony
Silnik: 72V AC 5 KW
Ładowarka: 72V / 25 A
Baterie: Kwasowo-ołowiowe
Pojemność baterii: 1350AH
Koła: Aluminiowe 145/70 R12
Pojemność bagażnika: około 880 litrów
Gwarancja: 24 miesiące (na baterie: 12 miesięcy)

 


Wszystkie prawa zastrzezone.Strona wykonana przez doNETA.pl